Szkoła Moderatorki parafialnej

30.10.2021r. parafia św. Pawła, Bielsko-Biała

Materiały do formacji permanentnej 2021/2022

Do pobrania!

Prezentacja o Ruchu

Pobierz już teraz!

Rekolekcje Ewangelizacyjne

26-28.11.2021r. Wisła

   

dw kety Dnia 19.06.2021 w Kętach w parafii NSPJ odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Frekwencja na Dniu Wspólnoty potwierdzała deklaracje prowadzących o tym, że tęskniliśmy z takimi spotkaniami.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy zawiązaniem Wspólnoty, po którym pochylaliśmy się nad Ewangelią Dnia. Podczas związania Wspólnoty oraz Namiotu Spotkania śpiew prowadziła Diecezjalna Diakonia Muzyczna, a podczas Eucharystii i Uwielbienia zespół z Oświęcimia. Nasze wspólnoty spotkały się na Eucharystii pod przewodnictwem Moderatora Generalnego ks. Marka Sędka. Podczas Homilii wskazał on, że jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na właściwym. Nawiązał w ten sposób do wymiaru materialnego, który dla katolików powinien ustępować miejsca życiu chrześcijańskiemu.

Podczas dnia wspólnoty pojawił się wymiar misyjny naszego Ruchu. Z jednej strony mieliśmy rozesłanie diakonii posługujących na rekolekcjach wakacyjnych zakończone błogosławieństwem animatorów, a z drugiej wyraziliśmy nasze materialne wsparcie dla Animatorki, która założyła Diakonię Misyjną w naszej diecezji. Teraz przygotowuje się ona na 2-letni wyjazd misyjny do Kamerunu.

Nasze spotkanie zakończyliśmy Agapą, której bardzo sprzyjała pogoda, a komu doskwierał nadmiar ciepła mógł raczyć się lodami. Bardzo dziękujmy wszystkim kapłanom, organizatorom i uczestnikom za przygotowanie i obecność na Dniu Wspólnoty.

Jarosław Pszczółka

ozio_gallery_nano