reki ochrony kula ziemska przeciw plamy tlu 23 2147817181 W dniu 8 października 2019 r. odbyło się drugie spotkanie tworzącej się diecezjalnej Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Nasza diakonia jest owocem inspiracji papieża Franciszka, który ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Franciszek określając ważne cele misyjnej odnowy Kościoła szczególnie zwrócił uwagę na osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem (w Eucharystii, Słowie Bożym, modlitwie wspólnotowej i osobistej), czerpanie ze świadectwa życia misjonarzy (szczególnie misjonarzy męczenników), pogłębianie formacji biblijnej i duchowej we wspólnotach parafialnych oraz wspieranie Kościołów misyjnych będących w największej potrzebie.

Jako członkowie Diakonii Misyjnej Ruchu chcielibyśmy, aby nasza postawa i działanie były odpowiedzią na kierunki wyznaczone przez papieża Franciszka. Jako wspólnota podejmujemy przede wszystkim dzieła modlitewne (modlitwa w intencji rekolekcji oazowych, misyjna modlitwa różańcowa, misyjne czuwania modlitewne, modlitwa w intencji konkretnych misjonarzy), a w ramach formacji własnej pragniemy poznawać świadectwa misjonarzy, którzy swoje życie poświęcili głoszeniu Jezusa na całym świecie wszystkim ludziom, którzy nie doświadczyli Jego Miłości. Cieszymy się również, że w zainicjowaną przez nas akcję modlitwy za animatorów i uczestników rekolekcji w Afryce włączyło się tylu uczestników Ruchu i bardzo za to zaangażowanie modlitewne dziękujemy!
Wszystkie osoby, którym misje są bliskie i pragną ubogacić swoją obecnością i pomysłami Diakonię Misyjną zapraszamy na spotkania. Już dziś zapraszamy serdecznie również na wspólne Czuwanie Misyjne, które odbędzie się 26 października o godz. 19.00 w parafii św. Pawła w Bielsku-Białej.