II Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

Oświęcim, 13-15.03.2020 br., parafia Wniebowzięcia NMP

Warsztaty muzyczne z Gościem

Bielsko-Biała, 24-26.01.2020

Oaza Modlitwy Filii Śląskiej

Rybnik-Chwałowice, 6-8.03.2020

Jasełka w naszej diecezji

Hałcnów, Cisiec, Wapienica, zima 2019/20

Jasełka w Kętach

Kęty, Grudzień/Styczeń

KODA WD

Bielsko-Biała, 3-7.02.2020

Zima na Kopiej Górce - ORD

Krościenko n. Dunajcem, Zima 2019/20

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oazowe media czyli jak być na bieżąco z tym co się dzieje w Ruchu"

   

27 Jasełka w Ciścu to już tradycja od wielu lat. Nasza oaza co roku przygotowuje przedstawienie, wkładając w to mnóstwo pracy i serca. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, przedstawiliśmy nowoczesne jasełka. Nasza wspólnota współpracuje z harcerzami i lektorami, dlatego kilka ról obstawiły osoby właśnie z tych dwóch grup. Tym razem głównym bohaterem jasełek był Mały Aniołek, który uratował wszystkich przed diabłami - Borutą i Azazelem. Diabeł Rokita, co może zaskakiwać, nie był czarnym charakterem. To on pomagał Aniołkowi, a na koniec stał się... jego bratem.

Nie brakowało też tradycyjnych ról - Maryi, Józefa, Trzech Króli, Pasterzy, Heroda, Żyda czy Śmierci. Nasze stroje i rekwizyty były proste, ale zarazem pomysłowe. Po przedstawieniu na scenie można było znaleźć ślady czerwonej farby i... mąki :)
Cieszymy się, że sporo osób przyszło zobaczyć nasz występ i doceniło nasze starania. Prawdopodobnie pokażemy jasełka jeszcze raz, więc dla tych, którzy nie widzieli nas 1 stycznia, jeszcze nic straconego.
Za czas wspólnych przygotowań, prób i tego wstępu - chwała Panu!

fot. Paweł Motyka

ozio_gallery_nano