II Warsztaty Muzyki Liturgicznej w Oświęcimiu

Oświęcim, 13-15.03.2020 br., parafia Wniebowzięcia NMP

Warsztaty muzyczne z Gościem

Bielsko-Biała, 24-26.01.2020

Oaza Modlitwy Filii Śląskiej

Rybnik-Chwałowice, 6-8.03.2020

Jasełka w naszej diecezji

Hałcnów, Cisiec, Wapienica, zima 2019/20

Jasełka w Kętach

Kęty, Grudzień/Styczeń

KODA WD

Bielsko-Biała, 3-7.02.2020

Zima na Kopiej Górce - ORD

Krościenko n. Dunajcem, Zima 2019/20

Dział publicystyka

Nowy artykuł - "Oazowe media czyli jak być na bieżąco z tym co się dzieje w Ruchu"

   

Kety W dniach 27 i 28 grudnia 2019 r. oraz 5 i 6 stycznia 2020 r. w domu katechetycznym przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach odbyły się jasełka przygotowane przez wspólnotę oazową. Zachęcamy do przeczytania dwóch relacji z tego wydarzenia.

Przygotowania do tegorocznego przedstawienia rozpoczęliśmy już w październiku. Wiele wieczorów poświęciliśmy na naukę tekstu, trening zdolności aktorskich, kompletowanie kostiumów oraz tworzenie dekoracji, ale nasz wysiłek zdecydowanie się opłacił!

Mamy nadzieję, że bożonarodzeniowa historia, którą przedstawiliśmy, pomogła poczuć klimat świąt i przypomniała, co jest w nich ważne – nie choinka czy prezenty, ale właśnie Chrystus. Bardzo cieszę się, że mogłam włączyć się to dzieło!
Patrycja Wykrent

Plan o stworzeniu przedstawienia pojawił się u nas wraz z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego. Po skompletowaniu obsady zadecydowaliśmy, aby zagrać tradycyjne jasełka, do których sami napisaliśmy scenariusz. Niedługo potem, czyli już w październiku rozpoczęliśmy próby, które niekiedy trwały naprawdę długo. Jednak dzięki temu udało nam się osiągnąć zamierzony efekt! Jestem ogromnie dumna ze wszystkich naszych aktorów, którzy po mimo natłoku codziennych obowiązków znaleźli czas i wspólnie odtworzyli historię narodzin Pana Jezusa, aby razem z całą parafią jeszcze bardziej zagłębić się w świętowanie Jego przyjścia na świat.
Wiktoria Olesiak