Kurs Oazowy Dla Animatorów

Bielsko-Biała, 13-22.08.2020

#NieOdwołujemy - Jutrznia

Każdego ranka!

Piosenka Roku OŻK 2020/21

Cały rok formacyjny!

   

Kety W dniach 27 i 28 grudnia 2019 r. oraz 5 i 6 stycznia 2020 r. w domu katechetycznym przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach odbyły się jasełka przygotowane przez wspólnotę oazową. Zachęcamy do przeczytania dwóch relacji z tego wydarzenia.

Przygotowania do tegorocznego przedstawienia rozpoczęliśmy już w październiku. Wiele wieczorów poświęciliśmy na naukę tekstu, trening zdolności aktorskich, kompletowanie kostiumów oraz tworzenie dekoracji, ale nasz wysiłek zdecydowanie się opłacił!

Mamy nadzieję, że bożonarodzeniowa historia, którą przedstawiliśmy, pomogła poczuć klimat świąt i przypomniała, co jest w nich ważne – nie choinka czy prezenty, ale właśnie Chrystus. Bardzo cieszę się, że mogłam włączyć się to dzieło!
Patrycja Wykrent

Plan o stworzeniu przedstawienia pojawił się u nas wraz z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego. Po skompletowaniu obsady zadecydowaliśmy, aby zagrać tradycyjne jasełka, do których sami napisaliśmy scenariusz. Niedługo potem, czyli już w październiku rozpoczęliśmy próby, które niekiedy trwały naprawdę długo. Jednak dzięki temu udało nam się osiągnąć zamierzony efekt! Jestem ogromnie dumna ze wszystkich naszych aktorów, którzy po mimo natłoku codziennych obowiązków znaleźli czas i wspólnie odtworzyli historię narodzin Pana Jezusa, aby razem z całą parafią jeszcze bardziej zagłębić się w świętowanie Jego przyjścia na świat.
Wiktoria Olesiak