Według przesłania św. Augustyna "Kto kocha, ten śpiewa" muzyka jest szczególnym sposobem wyrażenia miłości człowieka do Boga. Dlatego muzyka zawsze miała swoje szczególne miejsce w kulcie Starego i Nowego Testamentu.


Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie chce pomóc w kształtowaniu miłości do Boga przez muzykę i śpiew chwały, szczególnie w czasie liturgii.

 

Moderator:     Ks. PIOTR NIEMCZYK

Odpowiedzialny:     PAWEŁ MACURA

                                     mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Domowy Kościół:     Madzia i Grzesiek Gawendowie

               Natomiast wszystkie zgłoszenia należy wysyłać na adres:

               Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności:

 

Osoby chętne do współpracy z Diakonią Muzyczną (młodzież, dorośli, rodziny) lub potrzebujące jakiejkolwiek pomocy z jej strony, prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną.

 

 Spotkanie Diakonii

Od kwietnia 2016 roku Diecezjalna Diakonia Muzyczna DK będzie się spotykać ZAWSZE w trzeci piątek miesiąca w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach, w podziemiach kościoła w salce Oazy Rodzin o godzinie 17.00.

Najbliższe terminy:
- 15 kwietnia
- 20 maja
- 17 czerwca

 

Kalendarium:

Diecezjalna Szkoła Animatora Muzycznego
  
(dla początkujących w graniu podstawowe przygotowanie do posługi animatora muzycznego we wspólnocie parafialnej - emisja głosu, dobór śpiewów, podstawy gry na gitarze)

W razie zapotrzebowania dojeżdzamy do parafii. Wszystkie wspólnoty chętne i potrzebujące pomocy, prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną.

Spotkania formacyjno-informacyjne Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

Zapraszamy wszystkie osoby po III stopniu ONŻ, chcące włączyć się w posługę Diakonii Muzycznej - zarówno młodzież, dorosłych, jak i rodziny posługujące w Domowym Kościele. Spotkania odbywają się zasadniczo w trakcie Studium Animatora w parafii Św. Pawła (os. Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej) od godziny 14:30.

     Terminarz spotkań:

19.09.2015

17.10.2015 (AA)

21.11.2015 (III rok)

12.12.2015

23.01.2016 (AA)

20.02.2016

16.04.2016 (III rok)

          Pozostałe terminy spotkań Diakonii będą podawane na bieżąco.

 Warsztaty muzyczne: