foska „Zgodnie z ostatnią wolą śp. ks. Jana Froelicha, jego ciało spoczęło na cmentarzu komunalnym w Wiśle, w miejscu, gdzie rozpoczynają się co roku 1 listopada modlitwy za zmarłych kapłanów. Pochówek 9 stycznia 2021 r. był ostatnim elementem dwudniowych uroczystości pogrzebowych długoletniego proboszcza parafii w Wiśle-Głębcach, a od 2015 r. proboszcza w Bierach. Sobotniej Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Piotr Greger, który wyjaśnił, że zmarły kapłan chciał także, by ta liturgia była sprawowana w białych szatach

W modlitwie w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach udział wzięła najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, władze samorządowe i duszpasterze. Obok biskupa przy ołtarzu stanęli m.in.: wicedziekan dekanatu jasienickiego ks. Andrzej Szczepaniak, krajowy moderator Unii Kaplanów Chrystusa Sługi – ks. Waldemar Maciejewski, proboszcz parafii ks. Sławomir Zawada.

Wśród uczestników liturgii byli także duchowni Kościoła luterańskiego – ks. radca Waldemar Szajthauer i ks. Tadeusz Byrt z parafii w Wiśle-Głębcach. Przed Mszą ks. radca wypowiedział słowa pożegnania, podobnie jak zrobili to przedstawiciele władz samorządowych, apostolatów, wspólnoty parafialnej i miejscowych nauczycieli. Wspomniano zaangażowanie kapłana w praktyczny ekumenizm, gotowego zawsze spieszyć z pomocą ludziom potrzebującym.

Ks. Szajthauer podkreślił, że dla ks. Jana życie z Chrystusem polegało na świadczeniu o Nim i fascynowaniu się Nim. Zaznaczył, że zmarły zdawał sobie sprawę, że Kościół nie jest „ani Apollosowy, ani Kefasowy, ani Pawłowy, ale że jest Chrystusowy”. ”

Całość artykułu na stronie: https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/pogrzeb-ks-kan-jana-froelicha-w-wisle-glebcach/