korbielw2016 1 Od 10 do 12 listopada br. nasza wspólnota oazowa przebywała w Korbielowie u sióstr Antoninek, gdzie spędziliśmy czas na naszych corocznych rekolekcjach. 

korbielw2016 2 Przyjechaliśmy w czwartek wieczorem. Po rozpakowaniu się i zjedzeniu kolacji mieliśmy pogodny wieczór. Każdy musiał wylosować karteczkę z jakimś kolorem i tak utworzyło się pięć „kolorowych grup”. Naszym zadaniem było znaleźć jak najwięcej rzeczy w tym kolorze, a później stworzyć państwo z własnym herbem, hymnem i niepowtarzalną historią. Podsumowaniem dnia była adoracja w ciszy. 
korbielw2016 3 W piątek mieliśmy wycieczkę w góry – wyszliśmy do schroniska na Hali Miziowej i tam mieliśmy Mszę Świętą. Po powrocie do naszego miejsca noclegu mieliśmy kolejny pogodny wieczór. Tym razem były to różnego rodzaju konkurencje. Na koniec znów zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. 
Sobota była czasem na spotkania w grupach, których tematem przewodnim była wspólnota. Na podsumowaniu odkryliśmy, że podstawą każdej wspólnoty są nie tylko cechy takie jak szacunek, wspólne działania czy zaufanie, ale przede wszystkim Bóg. 
Ten temat towarzyszył nam podczas całego wyjazdu, ponieważ spędzony razem czas był idealną okazją do integracji, poznania osób, których jeszcze nie znaliśmy za dobrze, a także do wspólnej modlitwy. 
Będziemy długo wspominać ten wyjazd i z niecierpliwością czekać na następny.