30463Nic tak skutecznie nie broni wiary jak śpiew sakralny” św. Ambroży

W dniach 14-16.09.2018 r. w parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się warsztaty muzyki liturgicznej „Per Crucem ad Lucem”.

Były one adresowane do każdego, kto chciał odkryć piękno muzyki liturgicznej, niezależnie od wieku czy umiejętności. Warsztaty były prowadzone przez Pawła Bębenka, Piotra Pałkę oraz Huberta Kowalskiego - niesamowitych ludzi z pasją, którzy nie tylko pomagali doskonalić nam zdolności wokalne czy grę na instrumentach, ale również ubogacali nas swoimi świadectwami. Dzięki nim poznawaliśmy sedno muzyki liturgicznej. Warsztaty były również okazją do wysłuchania kilku krótkich wykładów dotyczących symboli w liturgii oraz poznania historii artystów związanych z Czechowicami.

Na zakończenie, w niedzielę o godzinie 16.00, odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Gregera, w trakcie której była możliwość wsłuchania się w piękno utworów wykonywanych przez uczestników warsztatów.

Ten weekend był czasem, kiedy każdy z nas mógł się przekonać o prawdziwości słów św. Ambrożego. Muzyka liturgiczna to nic innego jak modlitwa, która potrafi zdziałać cuda. Dziękuję organizatorom za warsztaty i wierzę, że następna edycja będzie równie udana.

Za to wszystko chwała Panu!

Kasia Langner