IMG 2590 W dniach 21-22 września 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku formacyjnym Studium Animatora, podczas którego rozważano tematy związane z drogowskazami Nowego Człowieka. Był to radosny czas doświadczenia wspólnoty, nabycia nowych umiejętności pomocnych w prowadzeniu grupy, a przede wszystkim nabrania sił duchowych do posługi.

Zachęcamy do przeczytania świadectw uczestników pierwszego i drugiego roku.

Adoracja w piątek, na początku Studium Animatora, pozwoliła mi wejść w przeżywanie pierwszego kroku oraz ponownie zawierzyć się Jezusowi jako mojemu Panu i Zbawicielowi. Oddałam Mu moje bycie animatorką i czas tego Studium. Podczas porannego pisania listu mogłam określić swoje wymagania i cele do spełnienia.
W czasie konferencji i spotkań odkryłam dużo ważnych treści praktycznych i duchowych. I oczywiście spotkałam się z wieloma wspaniałymi osobami, które dały mi dużo radości, sił i pewności, że Oaza to miejsce, w którym doskonale się odnajduję! Chwała Panu!

Tematem drugiego roku Studium Animatora była liturgia. Bardzo dobrze przeżyłam adorację w piątek. Na konferencjach zgłębiałam swoją wiedzę o liturgii. Na pewno zapamiętam kawiarenkę, podczas której mogliśmy porozmawiać o Oazie w naszej parafii –  jak wygląda w ideale, a jak w rzeczywistości. Poza tym bardzo podobały mi się podchody, ponieważ mogliśmy się zaangażować w różnego rodzaju zagadki i zadania, a przy okazji dobrze się bawić. Chwała Panu!

 

Zdjęcia można obejrzeć tutaj 

Następne Studium Animatora odbędzie się w dniach 19-20 października 2018 r.