44519479 169957513950249 8569136157034545152 n

W dniach 19-20 października w parafii pw. św. Pawła „na Skrzydłach” odbyła się pierwsza w tym roku Akademia Animatora i już drugie spotkanie Studium Animatora. Rozpoczęliśmy w piątek, jak zawsze, najpierw spotkaniem z Panem Bogiem „Twarzą w twarz” i kolacją. (Marysia, II rok SA)

Sobotni poranek rozpoczął się jutrznią oraz Namiotem Spotkania, podczas którego wpatrywaliśmy się w Chrystusa spoglądającego na nas z miłością.

W zgłębianiu treści drogowskazu Nowa Kultura pomogły nam również spotkanie formacyjne oraz konferencja ks. Rysia.Ksiądz moderator poszerzył nasze horyzonty, wskazując, że Nowa Kultura to nie tylko trwanie w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka czy ubieranie się w golf i spódnicę do kostek, ale przede wszystkim kultura bycia wyrażona w dbaniu o jakość, porządek, własne ciało, poprawne wyrażanie się oraz wrażliwości na piękno. (Asia, II rok SA)

W sobotę uczestniczyliśmy w konferencji, podczas której uświadomiłam sobie jak bardzo niewiele jeszcze wiem o Chrystusie i Biblii. Szczególnie trafiło do mnie kazanie na Mszy, w którym ksiądz Marcin Aleksy dzielił się świadectwem działania Słowa Bożego w jego życiu. Wiele dała mi także sobotnia adoracja, w której każdy uczestnik miał własny, skierowany tylko do niego, cytat z Pisma Świętego, co pozwoliło mi doświadczyć tego, jak mówi do mnie Pan Bóg. (Dorota, I rok SA)

Kolejnym ważnym punktem dnia była Szkoła Modlitwy, gdzie ks. Żmudka zwrócił uwagę na codzienne pogawędki z Jezusem i opowiadanie Mu o wszystkim, co spotyka nas w życiu. Spotkania z diakoniami oraz Szkoła Diakonii skierowały nasze myśli w stronę służby - źródeł i możliwości jej realizowania. W tak intensywnym dniu rozluźnieniem stała się kolacja przy świecach, podczas której w małych grupach dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami, jakie wynosimy z parafialnych diakonii, do których należymy. (Asia)

Poszerzyliśmy swoją wiedzę w zakresie charyzmatów Ruchu Światło-Życie. Dowiedzieliśmy się więcej o roli animatora we wspólnocie, jak i w procesie rozwoju grupy. Momentem kulminacyjnym była oczywiście Eucharystia. Na sam koniec przypomniano nam jak ważna jest modlitwa oraz że jej prowadzenie wcale nie jest tak trudne, na jakie wygląda. Dzięki AA mogliśmy zaczerpnąć wiedzy, która stworzy podstawy dla naszej posługi w parafiach. Sobotnie spotkanie przepełnione było radością oraz wspólną rozmową i integracją. (Kinga, AA)

Dla mnie najważniejsze było spotkanie o charyzmacie, ponieważ w parafialnych wspólnotach nie mówi się o tym za dużo, a jednak charyzmat Ruchu jest podstawą formowania siebie jako animatora oraz swoich podopiecznych. Ciekawym punktem było również spotkanie na temat małej grupy, zadań animatora oraz sposobów na prowadzenie modlitwy. Myślę, że każdy początkujący animator powinien wybrać się na AA, ponieważ jest to miejsce w którym doskonalimy siebie jako animatora, aby móc lepiej służyć ludziom we własnej wspólnocie. (Monika, AA)

Po obiedzie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji pogodnych wieczorów. Po tym punkcie programu mieliśmy spotkania w diakoniami, a potem po kolacji była modlitwa wieczorna w kaplicy. Na koniec odbył się pogodny w formie „Kocham Cię, Polsko”. Wszystko zakończyło się ok. godziny 21. (Ewelina, I rok SA)

To był wspaniale spędzony czas z Panem Bogiem i we wspólnocie. Czekamy na następne Studium i Akademię Animatora. (Marysia)

ozio_gallery_nano