IMG 1229 Korzystając z ferii, które w województwie małopolskim rozpoczęły się w tym roku dość wcześnie, Ruch Światło-Życie działający aktywnie w andrychowskiej parafii postanowił wyjechać w rejony, gdzie śnieg zdecydowanie mocniej popadał. Pięćdziesiątka młodzieży Oazy Nowej Drogi i Oazy Dzieci Bożych wyjechała do Brennej, aby tam w Ośrodku Spotkań i Formacji odbyć pierwsze w nowym roku trzydniowe rekolekcje.


W czasie trwającym od 19-21 stycznia, podzieleni na grupy mogli wraz z animatorami podjąć temat „Wspólnota - (nie) jedna droga do Boga”. Czas rekolekcyjnych dni wypełniała formacja i spotkania. W trakcie codziennej Eucharystii homilie prowadziły młodych ludzi po kolejnych zadaniach, jakie stawia przed wierzącymi Chrystus: liturgia - słuchanie Słowa, diakonia - służba Bogu i ludziom, martyria - odważne dawanie świadectwa. Nad przebiegiem rekolekcji czuwał opiekun - ks. Sławomir Pietraszko oraz moderatorki grup OND - Anna Jakubowska i ODB - Katarzyna Przybyła.
Konferencje pozwoliły młodzieży przybliżyć trzy charyzmaty Ruchu, obecne w zapiskach Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego: charyzmat spotkania, charyzmat diakonii i charyzmat Maryjny, podczas gdy dzieci uczyły się rozpoznawać cechy silnej Bogiem wspólnoty na podstawie zwykłego kawałka metalowego łańcucha i oleju. Nie zabrakło oczywiście momentu rekreacji, spacerów czy zimowych zabaw. Wszystko w niezwykłej górskiej scenerii, z dala od zgiełku miasta i, co dla niektórych najważniejsze, z dala od szkoły :)

Foto: Urszula Mider

ozio_gallery_nano