IMG 20190317 132835 2 W dniach 15-17 marca w oazowym ośrodku Ruchu Światło-Życie "Idylla" w Wiśle przeżywaliśmy piękny czas rekolekcji ewangelizacyjnych, które prowadziła Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji z księdzem Kamilem Kuchejdą. Czas tych rekolekcji wytyczały nam szczyty: prawdy o Bożej Miłości, grzechu, tajemnicy zbawienia i w końcu osobistej decyzji, kogo wybieram i za kim chcę iść. W tej wędrówce towarzyszył nam obraz Miłosiernego Ojca i jego dwóch (marnotrawnych) synów. Słowo głoszone z mocą stawiało nas w prawdzie o sobie, konfrontując z tymi ewangelicznymi postaciami.


Ponieważ dawno nie byliśmy na rekolekcjach, cieszyliśmy się na ten czas i jechaliśmy z ogromną tęsknotą serca. Dobrze było znów zanurzyć się w Słowie Radosnej Nowiny dla naszego życia – tak osobiście i indywidualnie oraz w odniesieniu do naszej małżeńskiej relacji; w uzdrawiającym Słowie Prawdy, że jest się umiłowanym dzieckiem Ojca, kochającego bezwarunkowo, który mówi: „Wyryłem cię na obu mych dłoniach”, „JESTEM z tobą”, „Nie zapomnę o Tobie”.
Wykąpani w tej Bożej miłości, z pokorą przyjmowaliśmy Słowo Prawdy o tym, że jesteśmy grzeszni, słabi, że sami z siebie nic nie możemy. Mocno dotknęło nas zdanie z konferencji: „Nie walcz z grzechem, tylko skup całą swoją uwagę na budowaniu relacji z Panem” - bo jeśli staram się żyć w świetle Słowa Bożego, jeśli staram się poznawać mojego Pana i Zbawcę, jeśli zbliżam się do Niego, to naturalnie odwracam się od zła, grzechu i nie pomyślę nawet, by iść inną drogą.
Dziękujemy Bogu za ten czas rekolekcji, za powrót do źródła, doświadczenie Góry Tabor, świadectwa diakoni i kapłana i za doświadczenie wspólnoty żywej wiary.

Ania i Bogdan Kurpik