57471746 403526130468407 8837059747422142464 n To już kolejny raz, kiedy mieliśmy zaszczyt i przyjemność posłużyć naszym śpiewem wielogłosowym na tegorocznym Diecezjalnym Światowym Dniu Młodzieży w katedrze w Bielsku-Białej! Nasze Warsztaty Palmowe rozpoczęliśmy w piątek nieszporami. Jeden z uczestników stwierdził, że właśnie od tego punktu programu zaczęło się prawdziwe świętowanie tego, co czeka nas w niedzielę, a później w Świętym Triduum Paschalnym.

Piątkowe warsztaty wieczorne i sobotnie poranne animował moderator diakonii muzycznej, ks. Piotr Niemczyk. Po przeczytaniu nut i nauczeniu podstaw zaczęliśmy ciężką prace nad poszczególnymi głosami. Naszym staraniom przewodniczyła Asia Gryz, która uczyła nas jak śpiewać i na co zwracać uwagę podczas modlitwy śpiewem. Ważnym momentem była dla nas próba wieczorna w katedrze wraz z orkiestrą. Zgranie dyrygenta, chóru i instrumentalistów to podstawa pięknego wykonania! Niedziela była już długo wyczekiwanym czasem świętowania i pełnego uczestnictwa w corocznej uroczystej Eucharystii Niedzieli Palmowej!
Diakonia pragnie podziękować Duszpasterstwu Młodzieżowemu za możliwość posługi, Asi za prowadzenie naszej grupy, wszystkim członkom diakonii, którzy zadbali o przygotowanie tego czasu, wspólnocie Ruchu Światło-Życie z Buczkowic za animowanie śpiewem podczas procesji z palmami z kościoła św. Trójcy do katedry św. Mikołaja oraz każdemu uczestnikowi naszego muzycznego święta!

Baca