62195385 301406054080502 7221729015617290240 n Centralna Oaza Matka to wspaniała okazja do przeżywania Zesłania Ducha Świętego w jedności z członkami Ruchu Światło-Życie i omadlania wszystkich rekolekcji wakacyjnych OŻK. To piękne móc wziąć udział we wspólnej modlitwie z ludźmi z różnych części Polski i świata, ze świadomością, że wszystkich nas łączy ten sam charyzmat. Na COM, choć z jednej diecezji, przyjechaliśmy z różnych miejsc i o różnym czasie, ale wszyscy spotkaliśmy się na wieczornych uroczystościach na Kopiej Górce.

Część z nas mogła już uczestniczyć w w uroczystej Mszy Wigilijnej w sobotnie popołudnie, natomiast reszta dojechała dopiero na Nieszpory, podczas których miało miejsce błogosławieństwo nowych członków stowarzyszenia Diakonii, w tym małżeństwa z naszej diecezji. Wbrew wszechobecnym upałom niebo zaczęło się chmurzyć, zwiastując deszcz. To jednak nie przestaszyło członków naszego Ruchu i o 20.30 w Wieczerniku rozpoczęliśmy śpiewem wspólne wzywanie Ducha Świętego. Wraz z diakonią modlitwy prosiliśmy o Jego owoce. Pogoda wytrzymała niemal do samego końca nabożeństwa, ale Kopią Górkę opuszczaliśmy już wśród kropli chłodzącego deszczu.
Obchody następnego dnia - Dnia Animatora, a przede wszystkim Uroczystości Zesłania Ducha Świętego także rozpoczęliśmy w Wieczerniku wspólną Jutrznią, podczas której miało miejsce błogosławieństwo animatorów. Z ręki moderatora generalnego księdza Marka Sędka błogosławieństwo i krzyż przyjęły dwie osoby z naszej diecezji. Czas pomiędzy Jutrznią a Eucharystią można było spędzić podziwiając urokliwe okoliczności przyrody bądź przechadzając się niedawno powstałą ścieżką edukacyjną, rozciągającą się pod pomnikiem księdza Franciszka Blachnickiego. Eucharystii przewodniczył biskup Krzysztof Wodarczyk, który zdradził nam, jak można podlizywać się Duchowi Świętemu. Szkopuł tkwi w tym, aby wzywać Go jak najczęściej. Widocznie wzywaliśmy Go dość intensywnie zeszłego dnia, skoro owocem tego było wzbogacenie Ruchu o 117 nowych członków i posłanie wielu innych, w tym moderatora generalnego na misje. Na zakończenie Eucharystii przyjęliśmy świecę Oazy Wielkiej, od której już w ten weekend zostaną odpalone świece wakacyjnych oaz rekolekcyjnych. Z tym światłem z Kopiej Górki i błogosławieństwem biskupa łodarczyka wróciliśmy do naszych domów gotowi życiem świadczyć o wielkiej miłości, jaka obdarzył nas nasz kochany Bóg.
Chwała Panu!

 Agata Gałosz