IMG 20191210 223304 W minioną sobotę, 7 grudnia, w wielu parafiach naszej diecezji odbyły się Rejonowe Dni Wspólnoty. Jeden z nich miał miejsce w parafii pw. św. Macieja w Andrychowie. Tego dnia spotkały się wspólnoty Oazy Rodzin, Oazy Młodzieżowej oraz Oazy Dzieci Bożych z rejonu andrychowsko-kęckiego. Tematem naszego czasu skupienia brzmiał: "Krucjata Wyzwolenia Człowieka – dzieło miłości". Rozpoczęliśmy od Eucharystii, na której słowo wygłosił ksiądz Kamil Kuchejda.

Mogliśmy go posłuchać również na konferencji. Nawiązując do modlitwy KWC, ksiądz mówił, że prawdziwie wolni stajemy się dopiero wtedy, kiedy potrafimy z czegoś dobrowolnie zrezygnować, a bez postu i modlitwy nasze działania mogą być daremne.
Po konferencji i Namiocie Spotkania podzieliliśmy się na małe grupy i rozeszliśmy do osobnych sal. W tym czasie mogliśmy wysłuchać i podzielić się świadectwem członkostwa w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie jest jej miejsce w Ruchu Światło-Życie oraz przypominaliśmy sobie jej cele i historię.
Ostatnim punktem w naszym planie była oczywiście agapa. Spotkaliśmy się tam z naszymi najmłodszymi uczestnikami, którzy już po Eucharystii udali się pod opieką opiekunów na przygotowane dla nich zajęcia. W salce domu katechetycznego panował gwar i śmiech, a dzieci cieszyły się z odwiedzin i prezentów od Mikołaja.
Chwała Panu za ten czas!

IMG 20191210 223341