SAVE 20191207 211120 Pragniemy podzielić się radością, jaką napełnione są nasze serca po Rejonowym Dniu Wspólnoty Domowego Kościoła Rejonu Żywiec I i Żywiec II, który miał miejsce w dniu 7 grudnia 2019 r. w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim. Wspólnotę naszą tworzyli moderatorzy: ks. Andrzej Kuźma i ks. Filip Magiera, pary rejonowe, pary animatorskie, łącznikowe oraz małżeństwa należące do wspólnoty DK z dziećmi, które pod swoją opiekę wzięła diakonia wychowawcza pod przewodnictwem s. Boguchwały z miejscowego Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.

Swoją obecnością zaszczyciły nas również Siostry Orionistki. Łącznie było około 70 osób.
„Serce wielkie nam daj (…) Nowi ludzie przyniosą ziemi wolność (…) niszcząc zło” te słowa towarzyszyły nam przez cały Dzień Wspólnoty. Temat przewodni brzmiał:  „Krucjata Wyzwolenia Człowieka – dzieło miłości”, temu właśnie poświęcona była poprowadzona przez ks. Filipa konferencja, który mówił m.in. o wolności, którą dał nam Chrystus, a która jest udziałem każdego z nas. Kilka osób złożyło świadectwo o trwaniu w KWC i owocach, jakie z tego tytułu widzą już w swoim życiu.
Głównym punktem dnia była wspólna uroczysta Msza Święta celebrowana przez pięciu kapłanów (z piękną asystą i oprawą muzyczną), a po niej czas na osobistą refleksję nad modlitwą KWC podczas Namiotu Spotkania i adoracji Najświętszego Sakramentu, a także spotkanie w grupach. Pokrzepieni na duchu, udaliśmy się na wspólną agapę, która była zwieńczeniem całego dnia i okazją do miłego spędzenia czasu przy wspólnym stole, który staraniem obu rejonów zastawiony był ciastami, kawą, herbatą, ale i barszczem z pasztecikami.
Wierzymy, że Duch Święty będzie działał i że udział w tym Dniu Wspólnoty przyniesie wiele owoców w życiu rodzin, które w nim uczestniczyły. Cieszymy się i dziękujemy Bogu za to, że kilka małżeństw zabrało deklaracje przystąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka ze sobą do domu, by rozważyć podjęcie tego dzieła.

W imieniu uczestników Rejonowego Dnia Wspólnoty,
Joanna i Krzysztof Brzeziccy
Krąg DK w Międzybrodziu Bialskim

ozio_gallery_nano