Wspieram Wielki Post to szczególny czas, w którym powtarzają się trzy elementy – modlitwa, post i jałmużna. Każdy z nas ma na pewno jakieś postanowienie związane z pierwszymi dwoma. Modlimy się więcej, rozważamy Pismo Święte, chcemy odmówić codziennie jakąś konkretną modlitwę. Nie brakuje również postu, odmawiamy sobie różnych rzeczy, a w dwa szczególne dni Wielkiego Postu stosujemy post ścisły. A co z jałmużną?

Czy nie jest to czasem ten element, który przychodzi nam najtrudniej? Czy potrafimy z czegoś zrezygnować na rzecz jakiegoś dzieła dobroczynnego?
Kilka dni temu na stronie oaza.pl mogliśmy przeczytać o nowo założonym portalu https://wspieram.oaza.pl/ . Znajdziemy tam kilka oficjalnych zbiórek Ruchu Światło-Życie. Warto zaglądać na tę stronę, gdyż w najbliższym czasie może pojawić się kilka kolejnych inicjatyw. Jedna ze zbiórek już się zakończyła. W ciągu 7 dni zebrano 6000 złotych na remont zakrystii dolnego kościoła w Krościenku.
 I Ty możesz zostać darczyńcą i przyczynić się do budowy Centrum naszego Ruchu, możesz wesprzeć rekolekcje w Afryce i wiele innych wspaniałych dzieł. Modlitwa, post, jałmużna… Nie zapominajmy o tym ostatnim elemencie.

Katarzyna