NOM4 Noworoczna Oaza Modlitwy zawsze była wyjątkowym czasem zamknięcia starego roku
i powitania nowego. Radość ze wspólnego świętowania przeżywaliśmy dotychczas we wspólnocie w Dzięgielowie - w tym roku (z wiadomych względów) tworzyliśmy ją w naszych domach.

“Pokój mój daję wam” - te słowa prowadziły nas przez trzydniowe rekolekcje. Pierwszy dzień poświęciliśmy na zgłębianie istoty Bożego pokoju, który każdy z nas przyjmuje. Tę ważną umiejętność próbowaliśmy wcielić w życie w czasie “Przerwy” - godziny, którą każdy z nas spędzał tak, jak chciał, oddając jej całą swoją uwagę. Treści drugiego dnia miały być zachętą do podjęcia konkretnych działań służących budowaniu pokoju - i tu pojawił się “List” - zadanie służące wzmocnieniu dobrych relacji. Ostatni dzień - Nowy Rok - stał się poszukiwaniem pokoju ze światem stworzonym - poszliśmy więc na “Spacer”, w czasie którego towarzyszyły nam słowa psalmu 104.

To był niezwykły czas… i niezwykła forma rekolekcji, ponieważ każdy z nas otrzymał specjalny pakiet zawierający tajemniczo opisane koperty z zadaniami do samodzielnej realizacji oraz małą świeczkę - symbol przypominający o tym, że mimo wszystko jesteśmy razem i tworzymy wspólnotę zgromadzoną przy Chrystusie - Światłości świata.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło - niech Chrystusowy pokój zamieszka w Waszych sercach i stanie się inspiracją do tworzenia pięknych relacji - z Bogiem, ludźmi i światem.

nom2