Październik obfitował w wydarzenia w naszych wspólnotach - weekendowe rekolekcje, czuwania modlitewne i sprzedawanie zniczy to tylko nieliczne z nich. „Co dobrego wydarzyło się w tym miesiącu?” - zapytaliśmy oazowiczów…

 …z Pierśca

 W październiku grupa oazowa z Pierśćca spotykała się co tydzień o 19:00. W pierwszy piątek miesiąca rozpoczęliśmy Mszą świętą, a ostatni piątek października zakończyliśmy pogodnym wieczorem, który przygotowała jedna z uczestniczek - Gabrysia. Swoim talentem do animowania zabaw podzieliła się z całą wspólnotą, która bardzo mile i radośnie wspomina ten wieczór. Oczywiście podczas każdego spotkania towarzyszy nam śpiew i spotkania formacyjne. W planach na następny miesiąc jest...

weekendowy wyjazd rekolekcyjny i mamy nadzieję podzielić się z Wami relacją z tego wydarzenia.

 … z Łodygowic

Oaza młodzieżowa w Łodygowicach istnieje od ponad czterdziestu lat i obecnie wspólnotę tworzy około dwudziestu osób. Spotykamy się w każdą sobotę o 16:30 na próbie śpiewu, następnie uczestniczymy w Eucharystii. Po Mszy świętej odbywają się spotkania w grupach, a po nich ogólne dla wszystkich uczestników. W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II zorganizowaliśmy czuwanie modlitewne dla całej parafii, z którego relację można przeczytać na stronie.

ozio_gallery_nano

 …z Bielska-Białej Wapienicy

Nasza oaza nie tylko formuje się na spotkaniach w grupach, lecz także chętnie udziela się na różnych spotkaniach modlitewnych, czuwaniach oraz wydarzeniach z życia naszej parafii. 13. października wzięliśmy udział w ostatnim tegorocznym czuwaniu fatimskim. Było nas całkiem sporo, zarówno starszych oazowiczów, jak i młodych, którzy w tym roku przyszli na oazę po raz pierwszy. Pomimo tak dużej frekwencji czuliśmy siłę wspólnoty, chwaląc Boga wspólnym śpiewem. Oczywiście oprócz modlitwy jest również praca. Już w niedzielę przed dniem Wszystkich Świętych sprzedawaliśmy znicze, aby potem mieć dofinansowanie do rekolekcji. Pomimo kaprysów pogody nie straciliśmy pogody ducha i dobrze się bawiliśmy.

Dziękujemy wspólnotom, które podzieliły się swoimi przeżyciami z października, i czekamy na więcej na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!