To już ostatnie w tym roku formacyjnym DKSowe Prześwietlenie Miesiąca. Przeczytajcie, jak upłynął czerwiec wspólnotom z…


…parafii pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie


Niedawno, w słoneczny weekend, jako wspólnota oazowa z Cieszyna przebywaliśmy na Oazie Modlitwy w Wiśle-Jaworniku. Temat rekolekcji brzmiał: „Jak ucieszyć się życiem, czyli o zaletach wdzięczności”.

W czasie wyjazdu byliśmy uczestnikami konferencji dotyczących tej kwestii. W każdym z trzech dni uczestniczyliśmy w Eucharystii i spędzaliśmy czas na modlitwie w kaplicy. W sobotę wybraliśmy się na spacer na górę Soszów. Tam, na szczycie, odbyły się spotkania w grupach. Tego samego dnia mieliśmy ognisko, podczas którego dobrze się bawiliśmy. Integracji służyły także „pogodne wieczory”, w trakcie których braliśmy udział w przeróżnych zabawach. Do domu wróciliśmy z uśmiechem i nowymi doświadczeniami.
Wiktoria Krótki


…parafii pw. św. Stanisława w Andrychowie


Późnym wieczorem 31 maja grupa dwunastu pełnych energii i zmobilizowanych oazowiczów z parafii św. Stanisława w Andrychowie zebrała się i wraz z towarzyszami z parafii św. Macieja i okolic wybrali się na XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało ,,Wiesz, że Cię kocham". Na miejsce przybyliśmy wcześnie rano. Poza wspólnymi tańcami, w tym też do nowej odsłony piosenki ,,Tak, tak Panie" w rytmach salsy, nawiązującej do ŚDM w Panamie, mieliśmy też dużo czasu na modlitwę, spowiedź i spotkanie z Bogiem. Mieliśmy też możliwość modlitwy nad kapłanami, przytulenia sióstr zakonnych, które przybyły do naszych sektorów, oraz wysłuchania świadectw. Centrum całego spotkania była Msza, a zakończeniem adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy dostał lednicki rachunek sumienia oraz pieczęć. Każdemu z nas po tegorocznym spotkaniu w głowie pozostaną słowa ,,Wiesz, że Cię kocham" i nie będziemy się bali podnieść głowy
i otworzyć się na słowa Boga.

Dziękujemy oazowiczom z Cieszyna i Andrychowa! Życzymy udanych wakacji, owocnych rekolekcji i do zobaczenia we wrześniu!