Oazowe media czyli jak być na bieżąco z tym, co się dzieje w Ruchu


oazowe media

 

Żyjemy w świecie z nieograniczonym dostępem do informacji. Czasem jednak bywa, że to czego szukamy nie jest takie łatwe do znalezienia. Ruch wychodzi naprzeciw wszystkim żądnym wiedzy tworząc strony internetowe, fanpage, grupy w poszczególnych gałęziach ruchu, aby każdy mógł znaleźć potrzebne mu informacje i być na bieżąco z tym co się dzieje w danej diecezji lub w Ruchu w ogóle. Z tego artykułu dowiesz się gdzie szukać potrzebnych informacji na dany temat i jakie media społecznościowe obserwować, aby być na bieżąco.


Zacznijmy od głównej strony internetowej oaza.pl. Jest to centralna witryna Ruchu Światło-Życie, na której znajdziesz informacje o wydarzeniach odbywających się w skali całego kraju, a nawet poza nim. Umieszone jest na nim także kalendarium na cały najbliższy rok formacyjny. Oprócz tego materiały formacyjne, relacje z bieżących wydarzeń, a także teksty moderatorów generalnych i wiele innych przydatnych materiałów.


Kolejnym miejscem jest Facebook, a dokładniej fanpage Ruch Światło-Życie, który jest bezpośrednio powiązany z centralną stroną internetową. Na bieżąco pojawiają się na niej informacje o nowych artykułach na stronie, a także cytaty z Pisma Świętego lub inne wartościowe rzeczy, o których warto wiedzieć. Jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce do bycia się na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami.


Działa także oazowy Instagram, chociaż tutaj zapewne najlepiej odnajdą się członkowie gałęzi młodzieżowej. Warto o nim wspomnieć głównie dlatego, że oprócz cytatów z Pisma Świętego i myśli księdza Blachnickiego publikowane są relacje z bieżących wydarzeń chwila po chwili, dzięki czemu możemy na bieżąco śledzić np. Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD) lub Kongregacje Odpowiedzialnych. Nazwa oazowego profilu na Instagramie to ruchswiatlozycie.


Kolejnym poziomem komunikacji jest diecezja. W naszej także działają oazowe media. Zacznijmy od strony internetowej bz.oaza.pl, na której właśnie jesteś. Znajdziemy na niej informacje o inicjatywach wspólnot z naszej diecezji, jak i relacje z wydarzeń diecezjalnych takich jak dni wspólnoty lub Studium Animatora. Ale to nie wszystko. W zakładce „do pobrania” znajdują się ciekawe materiały wykorzystywane do prowadzenia pogodnych wieczorów oraz teksty na adoracje, wszystko przygotowane przez animatorów, którzy chcieli podzielić się nimi z pozostałymi. Zachęcam do przeglądnięcia, by dowiedzieć się, co jeszcze kryje nasza diecezjalna strona.


Diecezjalny fanpage na Facebooku działa podobnie jak ten ogólnopolski, jednak oprócz tego została stworzona grupa dla oazowiczów. Można na niej podzielić się inicjatywami jakie podejmuje się w parafiach albo zadać nurtujące nas pytania. Warto także wspomnieć, że niektóre rejony również prowadzą podobne strony na facebooku, jeśli jesteś ciekaw spytaj swojego animatora. Warto wspomnieć jeszcze o fanpagach wspólnot parafialnych. W końcu dobrze wiedzieć co dzieje się u sąsiadów ;)


Tak w skrócie prezentują się oazowe media. Mam nadzieje, że udało mi się trochę przybliżyć Ci temat i wiesz już jak się w nich poruszać i gdzie spojrzeć, aby znaleźć to czego szukasz.

Sebastian Ryłko