Rekolekcje proponowane dla Domowego Kościoła - Rodzinnej Gałęzi Ruchu Światło-Życie 

 

Zapisy na rekolekcje odbywają się poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego.
Kliknij w link
[Informacje i zapisy] z wybranego arkusza.

 

OR II stopnia - Jarosław

Termin: 02.07 – 18.07.2021

[Informacje i zapisy]

Miejscowość położona w województwie podkarpackim.
W Jarosławiu możemy zwiedzać piękny rynek, kościoły, w tym cerkiew grekokatolicką.
Ośrodek znajduje się w Opactwie Jarosławskim (www.opactwo.pl), gdzie możemy podziwiać Czarną Kaplicę oraz sale pamięci Jana Pawła II i biskupa Ignacego Tokarczuka Metropolity Przemyskiego, którego staraniem zostały wyremontowane pomieszczenia ogólnodostępne.
Nie wszystkie pokoje są wyremontowane, niektóre z nich są skromne, jednak większość posiada łazienki.
W czasie wolnym można korzystać z kąpielisk w niedalekim Radymnie lub Radawie.
W odległości ok 50 minut znajdują się: Łańcut, Leżajsk, Jodłówka z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, czy Kalwaria Pacławska.

 

Rekolekcje tematyczne „Reguła życia” REPTY ŚLĄSKIE
Termin: 16.07 – 19.07.2021

LISTA REZERWOWA

[Informacje i zapisy]

Rekolekcje tematyczne „Reguła życia” REPTY ŚLĄSKIE (Tarnowskie Góry) (dla członków DK po formacji podstawowej)
Tarnowskie Góry to miasto, w którym przez kilka lat mieszkał i uczył się założyciel Ruchu Światło-Życie ks. F. Blachnicki. Znajduje się w pobliżu sanktuarium maryjnego Piekary Śląskie. Rekolekcje odbywać się będą w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym położonym na zielonym terenie Parku w Reptach. Ośrodek jest w pełni przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy). Wyposażony jest w klimatyzowaną kaplicę z nagłośnieniem, aulę, jadalnię, salę gimnastyczną i bawialnię. Do dyspozycji uczestników jest boisko i miejsce na ognisko. Na każdym piętrze znajduje się 5 tzw. aneksów (pokój 3-os, 2-os, 1-os) ze wspólną dla nich łazienką i przedpokojem. Więcej informacji na stronie: www.sosw.salezjanie.pl

W czasie wolnym można skorzystać ze spacerów, kąpieli w pobliskim Parku Wodnym, zwiedzić leżącą nieopodal kopalnię srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. Na dzień wycieczkowy można zaplanować wyjazd do chorzowskiego ZOO, Legendii lub zwiedzanie licznych atrakcji aglomeracji śląskiej.

 

OR III stopnia - Kraków 
Termin: 20.07 – 5.08.2021

OSTATNIE WOLNE MIEJSCE

[Informacje i zapisy]

Rekolekcje odbywają się w Centrum Resurrectionis – Centrum Zmartwychwstania, który jest domem należącym do Zmartwychwstańców. Od lat służy przede wszystkim jako miejsce, w którym mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Zmartwychwstańców. Ośrodek posiada dużą kaplicę, jadalnię, salę konferencyjną oraz piękny, przestronny zielony teren wokół budynku. Pokoje są z łazienkami, każdy z nich posiada również mały przedpokoik, znajdują się na II i III poziomie Ośrodka. Budynek nie jest wyposażony w windę. Więcej informacji na temat ośrodka na stronie:

http://www.centrumcr.pl

Ośrodek zlokalizowany jest blisko pięknego miejsca spacerowego (Zakrzówek), poza centrum Krakowa.
Rekolekcje III stopnia mają charakter pielgrzymkowy i dlatego wymagają od uczestników dużej mobilności. Pragnąc ukazywać bogactwo Kościoła planuje się, aby Eucharystia odprawiana była każdego dnia w innej świątyni Krakowa i okolic.

 

OR I stopnia REPTY ŚLĄSKIE
Termin: 20.07 – 05.08.2021

[Informacje i zapisy]

Tarnowskie Góry to miasto, w którym przez kilka lat mieszkał i uczył się założyciel Ruchu Światło-Życie ks. F. Blachnicki. Znajduje się w pobliżu sanktuarium maryjnego Piekary Śląskie. Rekolekcje odbywać się będą w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym położonym na zielonym terenie Parku w Reptach. Ośrodek jest w pełni przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych (winda, podjazdy). Wyposażony jest w klimatyzowaną kaplicę z nagłośnieniem, aulę, jadalnię, salę gimnastyczną i bawialnię. Do dyspozycji uczestników jest boisko i miejsce na ognisko. Na każdym piętrze znajduje się 5 tzw. aneksów (pokój 3-os, 2-os, 1-os) ze wspólną dla nich łazienką i przedpokojem. Więcej informacji na stronie: www.sosw.salezjanie.pl

W czasie wolnym można skorzystać ze spacerów, kąpieli w pobliskim Parku Wodnym, zwiedzić leżącą nieopodal kopalnię srebra i Sztolnię Czarnego Pstrąga. Na dzień wycieczkowy można zaplanować wyjazd do chorzowskiego ZOO, Legendii lub zwiedzanie licznych atrakcji aglomeracji śląskiej.

 

OR I stopnia Rycerka Górna
Termin: 06.08 – 22.08.2021

LISTA REZERWOWA

[Informacje i zapisy]

„Michael” – Dom Rekolekcyjny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła położony jest w Rycerce Górnej. Atutami tej miejscowości są spokój, czyste powietrze, lasy i piękne krajobrazy. Niedaleko góry Przegibek, na Bendoszce Wielkiej znajduje się Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej.
Standard pokoi jest rekolekcyjny. Większość z nich posiada łazienkę, do kilku pokoi przypisane są łazienki wspólne. Dom posiada własną kaplicę i salę konferencyjną. Dobry dojazd :)
Więcej informacji na stronie:
http://michalici.pl/parafia/rycerka-gorna-michael-dom-rekolekcyjny

 

OR I stopnia - Kniewo
Termin: 06.08 – 22.08.2021

[Informacje i zapisy]

Miejscowość położona w województwie pomorskim, 25 km od morza, 15 km od jeziora Żarnowieckiego. Ośrodek rekolekcyjny znajduje się w internacie Salezjańskiego Centrum Wychowania Młodzieży. W pokojach znajdują się szafy, stoliki, krzesła. Wspólne łazienki rozmieszczone są na korytarzach. Do dyspozycji jest boisko sportowe, stół do ping-ponga, przestronny ogrodzony teren. W czasie dla rodziny można skorzystać z dostępnych atrakcji tj. strusia farma, kompleks Kaszubskie Oko z wieżą widokową czy popływać po jeziorze kajakiem lub rowerkiem wodnym. Dojazd na plażę zajmuje ok. 25 minut.

 

ORAR I stopnia - Rzeszów 
Termin: 23.08 – 27.08.2021

Rekolekcje dla rodzin DK po przeżyciu co najmniej I stopnia OR

LISTA REZERWOWA

[Informacje i zapisy] 

TABOR jest dobrym miejscem na rekolekcje i spotkania wspólnot. Dysponuje pokojami z łazienkami i dużym zapleczem pomieszczeń, sal konferencyjnych, auli i urokliwym ogrodem. Na terenie Domu znajdują się również:
• ogród z alejkami,
• miejsce na ognisko i grilla,
• boisko sportowe,
• sala gimnastyczna,
• klub kawiarenka „Taboret”.
• Szczegóły na: www.tabor.rzeszow.pl

 

ORAR II stopnia - Rzeszów 
Termin: 23.08 – 27.08.2021

LISTA REZERWOWA

[Informacje i zapisy] 

TABOR jest dobrym miejscem na rekolekcje i spotkania wspólnot. Dysponuje pokojami z łazienkami i dużym zapleczem pomieszczeń, sal konferencyjnych, auli i urokliwym ogrodem. Na terenie Domu znajdują się również:
• ogród z alejkami,
• miejsce na ognisko i grilla,
• boisko sportowe,
• sala gimnastyczna,
• klub kawiarenka „Taboret”.
• Szczegóły na: www.tabor.rzeszow.pl

 Rekolekcje Ewangelizacyjne - Wisła
Termin: 16 - 18. 04. 2021 r.

Odwołane z powodu obecnej sytuacji i panujących obostrzeń!

Zachęcamy do zapisów na Rekolekcje Ewangelizacyjne dla małżeństw w terminie od 16 - 18. 04. 2021 r. w Wiśle w ośrodku "Idylla".
Mamy nadzieję, że dzięki łasce Bożej spotkamy się na wiosennej edycji rekolekcji.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi.

Zapisy i szczegółowe informacje: Katarzyna Mleczko - tel: 500 128 302 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

P.S. Ze względu na trwającą epidemię decyzja o zapisaniu się na rekolekcje wiąże się z przyjęciem ryzyka zarażenia się COVID-19, mimo dołożenia starań i przestrzegania zasad bezpieczeństwa ze strony ośrodka i prowadzących.Z Zasad Domowego Kościoła:

 

Do istoty pracy formacyjnej w kręgach należy również uczestnictwo w różnego rodzaju rekolekcjach organizowanych przez DK: rekolekcjach 15-dniowych I, II, III stopnia (oazach rodzin), kilkudniowych Oazach Rekolekcyjnych Animatorów Rodzin (ORAR I i II stopnia), rekolekcjach ewangelizacyjnych i tematycznych.

Rekolekcje te przeznaczone są dla małżonków wraz z dziećmi, jeśli nie ma przeszkód organizacyjnych. Na rekolekcjach (zwłaszcza 15-dniowych) powinien być realizowany także program formacyjny dla dzieci.

Program oazy I stopnia ma charakter ewangelizacyjno-katechumenalny; omawiane są również zagadnienia z zakresu duchowości małżeńskiej. Oaza II stopnia rozwija biblijne podstawy inicjacji liturgicznej; omawiane jest również przeżywanie okresów liturgicznych w rodzinie. Oaza III stopnia ukazuje rzeczywistość Kościoła jako wspólnoty.

ORAR I stopnia pogłębia rozumienie istoty, celu, duchowości i metody DK jako nurtu wspólnot rodzinnych w ramach Ruchu Światło-Życie. ORAR II stopnia przygotowuje małżeństwa do świadomego podjęcia posługi pary animatorskiej, ukazując wagę i odpowiedzialność zadań animatorów.

Formację podstawową stanowi przeżycie tematów formacyjnych według podręczników I i II roku pracy, oazy rekolekcyjnej I, II i III stopnia oraz ORAR I i II stopnia.

Członkowie DK po przeżyciu formacji podstawowej podejmują formację permanentną poprzez:

  • ciągłe pogłębianie formacji podstawowej,
  • realizację na spotkaniach miesięcznych tematów według materiałów proponowanych przez Centralną Diakonię DK lub według własnego wyboru,
  • udział w rekolekcjach i sesjach tematycznych DK,
  • Triduum Paschalne przeżywane w formie rekolekcyjnej we własnej parafii albo wyjazdowe,
  • uczestnictwo w ORD,
  • udział w rekolekcjach organizowanych przez RŚ-Ż i innych.