DSC 7321
W sobotę 19 października w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Konferencje i homilie wygłosił Ks. dr Paweł Mielecki. Wielką radością są nowe małżeństwa, które zostały w tym dniu uroczyście włączone do wspólnoty Domowego Kościoła. Bóg zaplać wszystkim kapłanom i rodzinom uczestniczącym w tym spotkaniu oraz całej żywieckiej wspólnocie, która ten dzień przygotowała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...

 

IMG 20190816 115932      
Jesteśmy małżeństwem od dwudziestu lat i mamy czwórkę dzieci, które są w różnym przedziale wiekowym. Patrząc obecnie na nasz długoletni staż małżeński mogę stwierdzić, że dopiero od niedawna nasze małżeństwo wygląda zupełnie inaczej. Pisząc "inaczej" mam na myśli pozytywną stronę tej metamorfozy. W naszym życiu zmieniło się bardzo dużo, choćby sposób patrzenia na mojego męża, który dalej ma jakieś wady (zalety oczywiście też) nad którymi cały czas pracuje. Zmienił się mój ogląd na te jego niedoskonałości i niedociągnięcia, które były i będą, jestem o tym przekonana w stu procentach.

Czytaj więcej...

27-29 IX 2019 Pan Bóg pozwolił mi przeżyć piękny weekend w Zembrzycach. Już w samochodzie w drodze na dni skupienia trafiłam na fragment Psalmu 37 " Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca ". Na parkingu Domu Rekolekcyjnego przywitał nas Tomek (nasz łącznik) i zapytał, który raz tu jestem? Odpowiedziałam, że spędziłam tutaj przed laty weekend i wtedy zapragnęłam, aby przyjechać tutaj całą rodziną. I oto jesteśmy, cała szóstka, spełniają się marzenia mojego serca.
Tematem pierwszego dnia skupienia była modlitwa małżeńska. Eucharystia, piękna konferencja - wprowadzenie do tematu, a później rozważania w kręgach. Jednak czas nagli i nie da się wypowiedzieć wszystkiego w ciągu jednego spotkania, a temat zarzucony pracuje w nas nawet w nocy. I teraz chcę się z wami podzielić moimi przemyśleniami: oprócz wszystkich innych modlitw, najpiękniejszą modlitwą małżeńską jest AKT MAŁŻEŃSKI przeżyty zgodnie z zamysłem Pana Boga. Co to dla nas małżonków znaczy? 

Czytaj więcej...

Podkategorie