Krag diecezjalny inwald
28.11.2019 r. członkowie Kręgu diecezjalnego wspólnoty Domowego Kościoła mieli swoje drugie spotkanie, tym razem w Inwałdzie.
W części formacyjnej omawiano zadania pary rejonowej zawarte w Zasadach Domowego Kościoła, a w szczególności zawarte w pkt 31 d - odpowiedzialność Pary rejonowej za kręgi w rejonie.

Czytaj więcej...

191111 ORAR Ist Bańska Wyżna 2
Od 07-11 listopada 2019r,  dane nam było przeżywać rekolekcje ORAR Ist w Bańskiej Wyżnej. Nasza wspólnota liczyła 15 par małżeńskich, prowadzonych przez pary animatorskie, oraz dwadzieścia dzieci, nad którymi czuwała diakonia wychowawcza. Wspólnotę prowadził moderator ks. Jakub Studziński wraz z parą moderatorską Marią i Janem Michałek.

Czytaj więcej...

IMG 1357
Świadectwo, ORAR II Zakopane, 7-11.11.2019, moderator - ks. Jacek Moskal, para prowadząca - Grażyna i Zbigniew Nizio

Decyzję o wyjeździe na rekolekcje podjęliśmy bardzo spontanicznie. Będąc na wakacyjnym wyjeździe na kempingu, zadzwoniła do nas znajoma z Domowego Kościoła mówiąc, iż zaplanowane są rekolekcje i czy  bylibyśmy chętni. Oprócz miejsca i daty nie wiedzieliśmy wiele o temacie, ponieważ w tym momencie skrót nic nam mówił. Obydwoje czuliśmy jednak potrzebę zrobienia czegoś co umocniłoby nasze małżeństwo. Niewiele się zastanawiając w telefonie wypełniliśmy kartę zgłoszeniową i wysłaliśmy ją, czując w sercu ogromną radość. 

Czytaj więcej...

DSC 7321
W sobotę 19 października w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Konferencje i homilie wygłosił Ks. dr Paweł Mielecki. Wielką radością są nowe małżeństwa, które zostały w tym dniu uroczyście włączone do wspólnoty Domowego Kościoła. Bóg zaplać wszystkim kapłanom i rodzinom uczestniczącym w tym spotkaniu oraz całej żywieckiej wspólnocie, która ten dzień przygotowała.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej...