Kurs Oazowy Dla Animatorów

Bielsko-Biała, 13-22.08.2020

#NieOdwołujemy - Jutrznia

Każdego ranka!

Piosenka Roku OŻK 2020/21

Cały rok formacyjny!

   


Zembrzyce rekolekcje 1
W dniach 27- 29 września 2019 roku w Zembrzycach odbyły się Dni Skupienia Wspólnoty DK z Parafii Św. Stanisława w Andrychowie, których tematami przewodnimi były „Codzienna modlitwa małżeńska” i „Domowy Kościół jako Wspólnota i nasz odpowiedzialność za nią”.

Z gościny pięknie położonego Ośrodka rekolekcyjno – wczasowego w Zembrzycach skorzystało 21 małżeństw i 43 dzieci. Opiekę duchową nad dniami skupienia sprawował ks. Rafael Gwizdoń – nasz opiekun i jednocześnie moderator DK rejonu Andrychów-Kęty. O dzieci troszczyła się niezawodna 7 – osobowa diakonia wychowawcza pod wodzą Weroniki Żydek. Bez ich opieki i oddania te dni skupienia nie mogłyby się udać.

Podczas niespełna trzech dni modliliśmy się razem w czasie Eucharystii czy krótkiej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, uzupełnialiśmy wiedzę m.in. podczas konferencji dotyczącej modlitwy małżonków, którzy stają w obecności Boga, aby Go wspólnie wielbić, słuchać i prosić o łaskę coraz głębszego przeżywania sakramentu małżeństwa oraz o łaskę służenia Mu życiem zgodnym z Jego upodobaniem, rozmawialiśmy o naszym zaangażowaniu w sprawy Wspólnoty Domowego Kościoła, odpowiedzialności za podejmowane zadania, umiejętności przyjmowania posług czy też odpowiedzialności finansowej za Wspólnotę.

Zembrzyce rekolekcje 2

Oprócz tego w sobotę uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji XII Pielgrzymki Rodzin Diecezji Bielsko – Żywieckiej. W sobotę po południu w wesołej atmosferze dzieliliśmy się świadectwami po rekolekcjach, które udało się nam przeżyć podczas wakacji tego roku.

Zembrzyce rekolekcje 3

Znalazł się też czas na wspólne pogaduchy, zbieranie grzybów, których nie brakowało w sąsiedztwie ośrodka. Wszyscy jesteśmy oczarowani ośrodkiem, pysznym i obfitym jedzeniem , a także otwartością i życzliwością wszystkich uczestników wyjazdu na czele z cudownymi ks. Rafaelem i Marzenką oraz Tomkiem Żydkami , którzy wspaniale wyjazd przygotowali i pilotowali. Z Zembrzyc wyjeżdżaliśmy wszyscy umocnieni świadectwem innych małżeństw, gotowi do bardziej gorliwej służby w naszej WSPÓLNOCIE. Był to pięknie przeżyty czas.

Agnieszka i Grzegorz